
A vörös bortermő szőlő kedveli az agyagos vagy szilíciumban gazdag talajt.
Felhasznált részei - A leveleket hasznosítják ,amelyek antocianinokban gazdagok, és a növény színéért, valamint a vérkeringésre gyakorolt hatásáért felelősek. A leveleket szüret után, ősszel gyűjtik be, amikor színük vörös lesz. Hatóanyag-tartalmuk ekkor a legmagasabb. A leveleket hűvös helyen, szabad levegőn, árnyékos helyen szárítják. forrázatként és por formájában, tinktúra vagy kivonat készítésére használják.

A vörös bortermő szőlő polifenoljainak a hajszálerek áteresztőképességére gyakorolt hatását tanulmányozták azok a munkák, amelyek bebizonyították, hogy a hatóanyag fokozza az erek ellenálló képességét (P-vitamin-hatás). ugyancsak nyilvánvalóvá vált, hogy figyelembe kell venni a begyűjtés idejét, körülményit, mivel hatóanyag-tartalma ettől függően lesz optimális. A kielégítő gyógyhatás eléréséhez a vörös bortermő szőlő kivonatainak bizonyos mennyiségi és minőségi követelményeknek kell megfelelniük.
GYÓGYHATÁSA - Állatokon végzett kísérleteknél beigazolódott a vörös bortermő szőlő hajszálereket védő hatása. Az erek áteresztő képességének csökkenés a kollagénnek köszönhető. Az embergyógyászatban a vörös bortermő szőlőben lévő anticianinoknak a vénás keringési elégtelenségre való jótékony hatását több tanulmány is bizonyította.
FIGYELMEZTETÉS! - A vörös bortermő szőlőnek mind ez ideig nem ismert mérgező hatása, még elhúzódó alkalmazás esetén sem.
ALKALMAZÁSA
BELSŐLEG
Vénás keringési elégtelenség, aranyér, véraláfutás, pontszerű bőrvérzés
Teafőzet: 1 filteres tasakot tegyen 2 dl forrásban lévő vízbe, és 10 percig hagyja ázni. Napi adag: 1-3 csésze.
Kapszula (50 mg száraz kivonatból): naponta 3 alkalommal, étkezésekkor, 1 nagy pohár vízzel.
Tinktúra: 30-60 cseppet keverjen el 1 pohár vízben. Naponta 3 alkalommal.
Ha a tünetek nem múlnak el, forduljon orvoshoz!