![]() |
szójabab |
Dr. Csáky István professzorral beszélgetett Pataki Enikő a SZÓJA szerepéről.
Angliában felfigyeltek, hogy nem csak a felnőtt sportolók, de 13-14 éves gyerekek közül is évente 3-4-en halnak meg sportpályán szívelégtelenségben.
Mivel a szívelégtelenség okát a boncolásnál nem találták, elkezdték vizsgálni, mi lehet közös az áldozatokban. Egyetlen ilyen volt: az étrendjükben a szója!
Arányos mennyiségű SZÓJA — nem mellékesen – 4-5-ször annyi női nemi hormont (vagy azzal azonos hatású alkaloidot) tartalmaz, mint egy db antibébi tabletta. Ez férfiakra nézve még veszélyesebb, mint a nőkre!
Ezek után amerikai kutatók elvégeztek egy tesztsorozatot 30-30 egérrel (30 minta és 30 kontrollállat). A 30 kísérleti egér, melyeket szójával etettek – mindegyike elpusztult szívelégtelenségben. A kontroll csoport, amely normál kaját kapott, semmilyen problémát nem mutatott. A szója mellett állást foglalók a kísérlet eredményét az egyoldalú -csak fehérje- tápanyagbevitellel hozták összefüggésbe és cáfolják káros hatásait.
A professzor összerakta az információkat és javasolja, vizsgálják a sportolókat étrendjük vonatkozásában is. A végén, csak mint érdekességet megemlítette, hogy az allergiás megbetegedések óriási méretűre növekedésének kezdete szignifikánsan egybeesik a SZÓJA-fogyasztás általánossá válásával .
Nemrégiben volt szó a margarinról, mint mesterséges élelmiszerről (kőolaj származék). Hamarosan közzétesszük azt is, figyelje a bejegyzéseket. Használja például az Új cikkek könyvjelző -t. Veszély és figyelmeztetés címkével fogjuk ellátni.
Most itt a szója, mely szintén az élelmiszeripar “találmánya”. Miből lehet olcsón, nagy tömegben “élelmi-szert” előállítani? Hát kőolajból, gombamód szaporodó szójababból… Ha gén-kezelik is, az már abszolút katasztrófa.
A Greenpeace -esek épp ma ragasztottak tele egy áruházban egy csomó konzervet figyelmeztető cetlikkel, hogy a termék gén-kezelt szóját tartalmaz. Természetesen kiverték őket onnan és az érintett gyártó mindent tagad.
Természetesen nem vagyunk teljesen szója ellenesek. Ami a természetben természetes módon megterem, annak az ember hasznát veheti. Jó azonban ha mindenki tisztában van azzal, hogy mikor, miből és mennyit!
A szója - ha génmanipulációtól mentes - adott esetekben jó hatással van az ember szervezetére.
Nagyon óvatosan bánjunk vele, mert javíthatja, de fel is boríthatja a hormonháztartást.
Vitamin és hormontartalma miatt – a hormonpótlásra szorulóknak (pl. változókor)- kifejezetten jó hatású is lehet.
Lássuk be azonban, hogy egy gyermeknél normál esetben nincs szükség a hormonok pótlására, sőt kifejezetten káros, hiszen még fejlődésben van. Felnőtt embernél is csak akkor lehet hasznos, ha felborult hormonháztartással állunk szemben.
**************************************
2015 - A Jövő Legendáriuma - Ezoterikus és Üzleti Határidőnapló Megvásárolható itt - http://kerekegeszember.hu/naptar-rendeles/
******************************